SimpleSAMLphp 1.15 - en to pl translation catalogue (427 entries)

en: {admin:metadata_saml20-idp}
pl: SAML 2.0 IdP - Metadane

en: {errors:descr_WRONGUSERPASS}
pl: Nie istnieje użytkownik o tej nazwie, lub podano złe hasło. Sprawdź nazwę użytkownika i ponów próbę.

en: {logout:failed}
pl: Wystąpił bład podczas wylogowania

en: {status:attributes_header}
pl: Twoje atrybuty

en: {admin:metaover_group_metadata.saml20-sp-remote}
pl: SAML 2.0 Dostawca Serwisu (Zdalny)

en: {errors:descr_NOCERT}
pl: Nie powiodło się uwierzytelnienie: przeglądarka nie przesłała certyfikatu

en: {errors:title_PROCESSASSERTION}
pl: Błąd przetwarzania odpowiedzi od Dostawcy Tożsamości

en: {errors:title_NOSTATE}
pl: Utracono informacje o stanie

en: {login:username}
pl: Nazwa użytkownika

en: {errors:title_METADATA}
pl: Błąd ładowania metadanych

en: {admin:metaconv_title}
pl: Parser metadanych

en: {attributes:attribute_edupersonentitlement}
pl: Uprawnienie dotyczące serwisu

en: {attributes:attribute_jpegphoto}
pl: Fotografia JPEG

en: {admin:cfg_check_noerrors}
pl: Nie znaleziono błędów.

en: {errors:descr_LOGOUTINFOLOST}
pl: Utracono informację o przebiegu operacji wylogowania. Powróć do usługi, z której próbowałeś się wylogować i ponów próbę. Ten błąd może być spowodowany przeterminowaniem informacji o wylogowaniu. Informacja o wylogowaniu jest przechowywana przez określony czas, zwykle kilka godzin. Jest to dłużej niż może zająć operacja wylogowania, więc błąd może mieć inną przyczynę, np. może oznaczać błędną konfigurację. Jeśli problem utrzymuje się, skontaktuj się z dostawcą usługi.

en: {disco:previous_auth}
pl: Poprzednio wybrałeś

en: {admin:cfg_check_back}
pl: Powrót do listy plików

en: {errors:report_trackid}
pl: Jeśli zgłaszasz ten bląd, podaj także ID zdarzenia, który umożliwi administratorowi zlokalizować Twoją sesje w logach:

en: {login:change_home_org_title}
pl: Zmień swoją domową organizację

en: {errors:descr_METADATANOTFOUND}
pl: Nie można zlokalizować metadanych dotyczących %ENTITYID%

en: {admin:metadata_metadata}
pl: Metadane

en: {errors:report_text}
pl: Możesz podać swój adres email, jeśli chcesz umożliwić administratorowi skontaktować się z Tobą w razie dalszych pytań związanych z Twoim problemem.

en: {errors:report_header}
pl: Raport błędów

en: {login:change_home_org_text}
pl: Wybrałeś <b>%HOMEORG%</b> jako swoją domową organizację. Jeśli nieprawidłowa możesz wybrać inną.

en: {errors:title_PROCESSAUTHNREQUEST}
pl: Błąd przetwarzania żądania od Dostawcy Serwisu

en: {errors:descr_PROCESSASSERTION}
pl: Nie zakceptowaliśmy odpowiedzi wysłanej przez Dostawcę Tożsamości.

en: {errors:debuginfo_header}
pl: Informacja debugger'a

en: {errors:descr_RESPONSESTATUSNOSUCCESS}
pl: Odpowiedź dostawcy tożsamości oznacza błąd (kod stanu w odpowiedzi SAML nie oznacza sukcesu)

en: {admin:metadata_shib13-idp}
pl: Shib 1.3 IdP - Metadane

en: {login:help_text}
pl: Niedobrze! - Bez nazwy użytkownika i/lub hasła nie możesz zostać uwierzytelniony dla tego serwisu. Może jest ktoś, kto może Ci pomóc. Skonsultuj się z działem pomocy technicznej na Twojej uczelni.

en: {logout:default_link_text}
pl: Wróc do strony "instalacja SimpleSAMLphp"

en: {admin:metaover_group_metadata.wsfed-idp-remote}
pl: WS-Federation Dostawca Tożsamości (Zdalny)

en: {errors:error_header}
pl: błąd SimpleSAMLphp

en: {login:help_header}
pl: Pomocy! Nie pamiętam hasła.

en: {errors:descr_LDAPERROR}
pl: LDAP jest bazą uzytkowników i kiedy Ty próbujesz się zalogować, to my musimy nawiązać połączenie z bazą LDAP. I właśnie w tym momencie wystąpił błąd.

en: {errors:descr_METADATA}
pl: Wykryto błąd w konfiguracji SimpleSAMLphp. Jeśli jesteś administratorem tej usługi, to sprawdź, czy prawidłowo zostały skonfigurowane metadane.

en: {attributes:attribute_edupersonorgdn}
pl: Distinguished name (DN) macierzystej organizacji osoby

en: {errors:title_BADREQUEST}
pl: Otrzymano nieprawidłowe żadanie

en: {status:sessionsize}
pl: Rozmiar sesji: %SIZE%

en: {attributes:attribute_postaladdress}
pl: Adres pocztowy (Postal address)

en: {logout:title}
pl: Wylogowano

en: {admin:metaconv_xmlmetadata}
pl: XML Metadane

en: {admin:metaover_unknown_found}
pl: Nastepujące pola nie zostały rozpoznane

en: {errors:title_AUTHSOURCEERROR}
pl: Błąd źródła uwierzytelnienia

en: {login:select_home_org}
pl: Wybierz swoją domową organizację

en: {logout:hold}
pl: W zawieszeniu

en: {admin:cfg_check_header}
pl: Sprawdzenie konfiguracji

en: {attributes:attribute_edupersonscopedaffiliation}
pl: Przynależność w macierzystej organizacji

en: {attributes:attribute_sn}
pl: Nazwisko (Surname)

en: {admin:debug_sending_message_send}
pl: Wyślij wiadomość

en: {status:logout}
pl: Wyloguj

en: {attributes:attribute_organisationname}
pl: Nazwa organizacji (Organization name)

en: {attributes:attribute_telephonenumber}
pl: Numer telefonu (Telephone number)

en: {errors:descr_DISCOPARAMS}
pl: Parametry wysłane do usługi wyszukiwania nie są zgodne ze specyfikacją

en: {attributes:attribute_mail}
pl: E-mail

en: {errors:descr_CREATEREQUEST}
pl: Wystąpił błąd podczas próby budowania żądania SAML

en: {admin:metaover_optional_found}
pl: Pola opcjonalne

en: {logout:return}
pl: Powrót do serwisu

en: {attributes:attribute_displayname}
pl: Nazwa wyświetlana (Display name)

en: {admin:metadata_xmlurl}
pl: Możesz <a href="%METAURL%">pobrać metadane w formacie xml</a>:

en: {logout:logout_all}
pl: Tak, wszystkie serwisy

en: {admin:debug_disable_debug_mode}
pl: Możesz wyłaczyć globalnie tryb debugowania w pliku  <tt>config/config.php</tt>.

en: {attributes:attribute_homepostaladdress}
pl: Domowy address pocztowy

en: {disco:select}
pl: Wybierz

en: {logout:also_from}
pl: Jesteś także zalogowany w nastepujących serwisach:

en: {login:login_button}
pl: Login

en: {logout:progress}
pl: Wylogowywanie...

en: {login:error_wrongpassword}
pl: Nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło.

en: {admin:metaover_group_metadata.shib13-sp-remote}
pl: Shib 1.3 Dostawca Serwisu (Zdalny)

en: {errors:descr_PROCESSAUTHNREQUEST}
pl: Dostawca tożsamości otrzymał od dostawcy usługi zlecenie uwierzytelnienia, ale wystąpił błąd podczas przetwarzania zlecenia.

en: {logout:logout_all_question}
pl: Czy chcesz zostać wylogowany z powyższych serwisów?

en: {attributes:attribute_title}
pl: Tytuł (Title)

en: {errors:title_NOACCESS}
pl: Brak dostępu

en: {login:error_nopassword}
pl: Wysłałeś "coś" do strony logowania, ale z jakiś powodów hasło nie zostało wysłane. Spróbuj jeszcze raz.

en: {errors:title_NORELAYSTATE}
pl: Brak RelayState

en: {errors:descr_NOSTATE}
pl: Utracono informacje o stanie i nie ma możliwości ponowienia zlecenia

en: {attributes:attribute_noredupersonnin}
pl: Numer tożsamości wydany przez administrację publiczną

en: {login:password}
pl: Hasło

en: {errors:debuginfo_text}
pl: Poniższa informacja debugger'a  może być przydatna dla administara / helpdesk:

en: {admin:cfg_check_missing}
pl: Brakujące opcje z pliku konfiguracyjnego

en: {errors:descr_UNHANDLEDEXCEPTION}
pl: Został zwrócony błąd, który nie może być obsłużony

en: {general:yes}
pl: Tak

en: {errors:title_CONFIG}
pl: Błąd konfiguracji

en: {errors:title_LOGOUTREQUEST}
pl: Błąd przetwarzania żądania wylogowania

en: {admin:metaover_errorentry}
pl: Błąd w metadanych

en: {attributes:attribute_edupersonaffiliation}
pl: Przynależność (Affiliation)

en: {errors:title_METADATANOTFOUND}
pl: Nie znaleziono metadanych

en: {attributes:attribute_givenname}
pl: Imię (Given name)

en: {login:contact_info}
pl: Informacje kontaktowe:

en: {errors:title_UNHANDLEDEXCEPTION}
pl: Nieobsługiwany błąd

en: {status:validfor}
pl: Twoja sesja jest jeszcze ważna przez %SECONDS% sekund

en: {status:header_saml20_sp}
pl: Przykładowe Demo SAML 2.0 SP

en: {login:error_header}
pl: Błąd

en: {errors:title_USERABORTED}
pl: Przerwane uwierzytelnienie

en: {logout:incapablesps}
pl: Jeden lub więcej serwisów , w których jesteś zalogowany <i>nie obsługuje procesu wylogowania</i>. W celu upewnienia się, że wszystkie sesje są zakończone, zalecane jest abyś <i>zamknął przeglądarkę</i>

en: {admin:metadata_xmlformat}
pl: W formacie SAML 2.0 Metadata XML

en: {admin:metaover_group_metadata.saml20-idp-remote}
pl: SAML 2.0 Dostawca Tożsamości (Zdalny)

en: {admin:metaover_group_metadata.saml20-idp-hosted}
pl: SAML 2.0 Dostawca Tożsamości (Lokalny)

en: {admin:metaover_required_found}
pl: Pola wymagane

en: {admin:cfg_check_select_file}
pl: Wybierz plik konfiguracyjny do sprawdzenia:

en: {errors:descr_UNKNOWNCERT}
pl: Nie powiodło się uwierzytelnienie: certyfikat przesłany przez przeglądarkę jest nieznany

en: {attributes:attribute_eduorghomepageuri}
pl: Strona domowa organizacji

en: {logout:logging_out_from}
pl: Wylogowanie z następujących serwisów:

en: {logout:loggedoutfrom}
pl: Zostałeś pomyślnie wylogowany z %SP%.

en: {admin:metaover_group_metadata.wsfed-sp-hosted}
pl: WS-Federation Dostawca Serwisu (Lokalny)

en: {errors:errorreport_text}
pl: Raport o błędzie został wysłany do administratorów.

en: {attributes:attribute_noredupersonbirthdate}
pl: Data urodzenia (Date of birth)

en: {errors:descr_LOGOUTREQUEST}
pl: Wystąpił bład podczas próby wylogowania.

en: {attributes:attribute_edupersontargetedid}
pl: Trwały anonimowy identyfikator

en: {logout:success}
pl: Zostałeś pomyślnie wylogowany ze wszystkich powyższych serwisów.

en: {admin:cfg_check_notices}
pl: Uwagi

en: {errors:descr_USERABORTED}
pl: Uwierzytelnienie zostało przerwane przez użytkownika

en: {attributes:attribute_edupersonprimaryaffiliation}
pl: Główna przynależność (Primary affiliation)

en: {attributes:attribute_postalcode}
pl: Kod pocztowy

en: {errors:descr_CASERROR}
pl: Błąd podczas komunikacji z serwerem CAS

en: {general:no}
pl: Nie

en: {admin:metadata_saml20-sp}
pl: SAML 2.0 SP - Metadane

en: {admin:metaconv_converted}
pl: Skonwertowane metadane

en: {attributes:attribute_cn}
pl: Nazwa (Common name)

en: {logout:completed}
pl: Zakończono

en: {errors:descr_NOTSET}
pl: Hasło w konfiguracji (auth.adminpassword) ma domyślną wartość. Proszę poprawić konfigurację.

en: {attributes:attribute_ou}
pl: Jednostka organizacyjna (Organizational unit)

en: {general:service_provider}
pl: Dostawca serwisu

en: {attributes:attribute_homephone}
pl: Telefon domowy (Home telephone)

en: {attributes:attribute_dc}
pl: Składnik nazwy domenowej (DC)

en: {errors:descr_BADREQUEST}
pl: Wystąpił następujący błąd w zleceniu: %REASON%

en: {logout:no}
pl: Nie

en: {disco:icon_prefered_idp}
pl: Preferowany wybór

en: {general:no_cancel}
pl: Nie, nie akceptuję

en: {login:user_pass_header}
pl: Wprowadź nazwę uzytkownika i hasło

en: {errors:report_explain}
pl: Opisz, co zrobiłeś kiedy wystąpił błąd...

en: {attributes:attribute_manager}
pl: Menadżer (Manager)

en: {errors:title_ACSPARAMS}
pl: Nie dostarczo odpowiedzi SAML

en: {attributes:attribute_edupersonnickname}
pl: Ksywka (Nickname)

en: {errors:descr_SLOSERVICEPARAMS}
pl: Została wywołana usługa SingleLogoutService, ale nie dostarczono komunikatu SAML LogoutRequest lub LogoutResponse.

en: {attributes:attribute_street}
pl: Ulica (Street)

en: {login:organization}
pl: Organizacja

en: {errors:title_WRONGUSERPASS}
pl: Blędna nazwa użytkownika lub hasło

en: {admin:metaover_required_not_found}
pl: Nastepujące wymagane pola nie zostały znalezione

en: {errors:descr_NOACCESS}
pl: Brak uprawnień. Sprawdź opcję enable w konfiguracji SimpleSAMLphp.

en: {errors:title_SLOSERVICEPARAMS}
pl: Nie dostarczono komunikatu SAML

en: {errors:descr_ACSPARAMS}
pl: Została wywołana usługa Assertion Consumer Service, ale nie dostarczono komunikatu SAML 'Authentication Response'

en: {errors:descr_AUTHSOURCEERROR}
pl: Błąd uwierzytelnienia dla źródła %AUTHSOURCE%. Przyczyną jest: %REASON%

en: {status:some_error_occurred}
pl: Wystapił jakiś błąd

en: {login:change_home_org_button}
pl: Wybierz domową organizację

en: {admin:cfg_check_superfluous}
pl: Zbędne opcje w pliku konfiguracyjnym

en: {attributes:attribute_labeleduri}
pl: Labeled URI

en: {errors:report_email}
pl: Adres e-mail

en: {errors:howto_header}
pl: Jak otrzymać pomoc.

en: {errors:title_NOTSET}
pl: Nieustawione hasło

en: {errors:descr_NORELAYSTATE}
pl: Inicjator zlecenia nie dostarczył parametru RelayState, wskazującego, gdzie przekazać zlecenie.

en: {attributes:attribute_noredupersonlegalname}
pl: Formalna nazwa użytkownika

en: {status:header_diagnostics}
pl: Diagnostyka SimpleSAMLphp

en: {status:intro}
pl: Hej, to jest status strony SimpleSAMLphp. Tutaj możesz zaboaczyć, czy Twoja sesja jest nadal aktywna, jak długo pozostało czasu do zakończenia sesji i wszystkie atrybuty, które zostały załączone do sesji.

en: {attributes:attribute_schachomeorganization}
pl: Nazwa organizacji macierzystej

en: {errors:title_NOTFOUNDREASON}
pl: Nie znaleziono strony

en: {admin:debug_sending_message_title}
pl: Wysyłanie wiadomości

en: {errors:title_RESPONSESTATUSNOSUCCESS}
pl: Dostawca tożsamości przesłał błąd

en: {admin:metadata_shib13-sp}
pl: Shib 1.3 SP - Metadane

en: {admin:metaover_intro}
pl: Kliknij na nagłówek końcówki aby wyświetlić szczegóły SAML.

en: {errors:title_NOTVALIDCERT}
pl: Nieprawidłowy certyfikat

en: {attributes:attribute_edupersonorgunitdn}
pl: Distinguished name (DN) macierzystej jednostki organizacyjnej osoby

en: {general:remember}
pl: Pamiętaj moją zgodę

en: {disco:selectidp}
pl: wybierz swojego Dostawcę Tożsamości.

en: {attributes:attribute_postofficebox}
pl: Skrzynka pocztowa (Post office box)

en: {attributes:attribute_edupersonprincipalname}
pl: Główna nazwa użytkownika w instytucji macierzystej

en: {login:help_desk_email}
pl: wyślij e-mail do helpdesku

en: {login:help_desk_link}
pl: Strona domowa pomocy technicznej (Helpdesk)

en: {attributes:attribute_uid}
pl: ID użytkownika (User ID)

en: {errors:title_CASERROR}
pl: Błąd CAS

en: {login:user_pass_text}
pl: Serwis zażądał autentykacji. Proszę w poniższym formularzu wprowadzić nazwę uzytkownika oraz hasło.

en: {errors:title_DISCOPARAMS}
pl: nieprawidłowe żadanie do listy serwisow

en: {general:yes_continue}
pl: Tak, akceptuję

en: {disco:remember}
pl: Zapamiętaj mój wybór

en: {admin:metaover_group_metadata.saml20-sp-hosted}
pl: SAML 2.0 Dostawca Serwisu (Lokalny)

en: {attributes:attribute_l}
pl: Locality

en: {disco:login_at}
pl: Zaloguj w

en: {errors:title_GENERATEAUTHNRESPONSE}
pl: Wystąpił problem z utworzeniem odpowiedzi uwierzytelniania

en: {errors:errorreport_header}
pl: Raport o błędzie wysłany

en: {errors:title_CREATEREQUEST}
pl: Błąd podczas wykonywania żądania.

en: {admin:metaover_header}
pl: Przegląd metadanych

en: {errors:report_submit}
pl: Wyślij raport o błędzie

en: {errors:title_INVALIDCERT}
pl: Niepoprawny certyfikat

en: {errors:title_NOTFOUND}
pl: Nie znaleziono strony

en: {logout:logged_out_text}
pl: Zostałeś wylogowany. Dziękuję za skorzystanie z serwisu.

en: {admin:metaover_group_metadata.shib13-sp-hosted}
pl: Shib 1.3 Dostawca Serwisu (Lokalny)

en: {admin:debug_sending_message_msg_title}
pl: Wiadomość

en: {errors:title_UNKNOWNCERT}
pl: Nieznany certyfikat

en: {attributes:attribute_facsimiletelephonenumber}
pl: Numer Faksu (Fax number)

en: {errors:title_LDAPERROR}
pl: Bład LDAP'a

en: {errors:descr_NOTFOUND}
pl: Podana strona nie została znaleziona. Adres URL był: %URL%

en: {errors:howto_text}
pl: Błąd ten wystąpił w związku z nieprzewidzianą sytuacją lub błędną konfigurację SimpleSAMLphp. Skontaktuj się z administratorem tego serwisu i wyślij mu powyższy błąd.

en: {attributes:attribute_mobile}
pl: Telefon komórkowy (Mobile)

en: {admin:metaover_group_metadata.shib13-idp-hosted}
pl: Shib 1.3 Dostawca Tożsamości (Lokalny)

en: {attributes:attribute_preferredlanguage}
pl: Preferowany język (Preferred language)

en: {errors:descr_NOTVALIDCERT}
pl: Nie przedstawiłeś prawidłowego certyfikaty

en: {admin:metaover_optional_not_found}
pl: Nastepujące pola opcjonalne nie zostały znalezione

en: {logout:logout_only}
pl: Nie, tylko %SP%

en: {attributes:attribute_o}
pl: Nazwa organizacji (Organization name)

en: {attributes:attribute_edupersonprimaryorgunitdn}
pl: Nazwa osoby w jednostce organizacyjnej

en: {attributes:attribute_noredupersonlin}
pl: Local identity number

en: {login:next}
pl: Następny

en: {errors:descr_GENERATEAUTHNRESPONSE}
pl: Wystapił bład podczas próby utworzenia przez Dostawcę Tożsamości odpowiedzi uwierzytelniania .

en: {disco:selectidp_full}
pl: Proszę wybrać Dostawcę Tożsamości, przez którego  chcesz się uwierzytelnić:

en: {errors:descr_NOTFOUNDREASON}
pl: Podana strona nie została znaleziona. Przyczyną było: %REASON% Adres strony: %URL%

en: {errors:title_NOCERT}
pl: Brak certyfikatu

en: {attributes:attribute_userpassword}
pl: Zakodowane hasło użytkownika

en: {errors:title_LOGOUTINFOLOST}
pl: Utracono informację o wylogowaniu

en: {admin:metaover_group_metadata.shib13-idp-remote}
pl: Shib 1.3 Dostawca Tożsamości (Zdalny)

en: {errors:descr_CONFIG}
pl: wydaje się, że SimpleSAMLphp jest błędnie skonfigurowany.

en: {admin:metadata_intro}
pl: Tutaj sa metadane, które SimpleSAMLphp wygenerował dla Ciebie. Możesz je wysłać zaufanym partnerom w celu stworzenia zaufanej federacji.

en: {attributes:attribute_schacuserprivateattribute}
pl: Poufne atrybuty

en: {status:header_wsfed}
pl: Przykładowe Demo WS-Fed SP

en: {errors:descr_INVALIDCERT}
pl: Nie powiodło się uwierzytelnienie: certyfikat przesłany przez przeglądarkę jest niepoprawny lub nie może zostać przeczytany

en: {attributes:attribute_eduorglegalname}
pl: Zarejestrowana nazwa organizacji

en: {status:header_shib}
pl: Demo Shibboleth

en: {admin:metaconv_parse}
pl: Przetwórz

en: {attributes:attribute_noreduorgnin}
pl: Numer organizacji

en: Person's principal name at home organization
pl: Główna nazwa użytkownika w instytucji macierzystej

en: Superfluous options in config file
pl: Zbędne opcje w pliku konfiguracyjnym

en: Mobile
pl: Telefon komórkowy (Mobile)

en: Shib 1.3 Service Provider (Hosted)
pl: Shib 1.3 Dostawca Serwisu (Lokalny)

en: LDAP is the user database, and when you try to login, we need to contact an LDAP database. An error occurred when we tried it this time.
pl: LDAP jest bazą uzytkowników i kiedy Ty próbujesz się zalogować, to my musimy nawiązać połączenie z bazą LDAP. I właśnie w tym momencie wystąpił błąd.

en: Optionally enter your email address, for the administrators to be able contact you for further questions about your issue:
pl: Możesz podać swój adres email, jeśli chcesz umożliwić administratorowi skontaktować się z Tobą w razie dalszych pytań związanych z Twoim problemem.

en: Display name
pl: Nazwa wyświetlana (Display name)

en: Remember my choice
pl: Zapamiętaj mój wybór

en: SAML 2.0 SP Metadata
pl: SAML 2.0 SP - Metadane

en: Notices
pl: Uwagi

en: Home telephone
pl: Telefon domowy (Home telephone)

en: Hi, this is the status page of SimpleSAMLphp. Here you can see if your session is timed out, how long it lasts until it times out and all the attributes that are attached to your session.
pl: Hej, to jest status strony SimpleSAMLphp. Tutaj możesz zaboaczyć, czy Twoja sesja jest nadal aktywna, jak długo pozostało czasu do zakończenia sesji i wszystkie atrybuty, które zostały załączone do sesji.

en: Explain what you did when this error occurred...
pl: Opisz, co zrobiłeś kiedy wystąpił błąd...

en: An unhandled exception was thrown.
pl: Został zwrócony błąd, który nie może być obsłużony

en: Invalid certificate
pl: Nieprawidłowy certyfikat

en: Service Provider
pl: Dostawca serwisu

en: Incorrect username or password.
pl: Nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło.

en: There is an error in the request to this page. The reason was: %REASON%
pl: Wystąpił następujący błąd w zleceniu: %REASON%

en: E-mail address:
pl: Adres e-mail

en: Submit message
pl: Wyślij wiadomość

en: No RelayState
pl: Brak RelayState

en: Error creating request
pl: Błąd podczas wykonywania żądania.

en: Unhandled exception
pl: Nieobsługiwany błąd

en: The following required fields was not found
pl: Nastepujące wymagane pola nie zostały znalezione

en: Unable to locate metadata for %ENTITYID%
pl: Nie można zlokalizować metadanych dotyczących %ENTITYID%

en: Organizational number
pl: Numer organizacji

en: Password not set
pl: Nieustawione hasło

en: SAML 2.0 IdP Metadata
pl: SAML 2.0 IdP - Metadane

en: Post office box
pl: Skrzynka pocztowa (Post office box)

en: A service has requested you to authenticate yourself. Please enter your username and password in the form below.
pl: Serwis zażądał autentykacji. Proszę w poniższym formularzu wprowadzić nazwę uzytkownika oraz hasło.

en: CAS Error
pl: Błąd CAS

en: The debug information below may be of interest to the administrator / help desk:
pl: Poniższa informacja debugger'a  może być przydatna dla administara / helpdesk:

en: Either no user with the given username could be found, or the password you gave was wrong. Please check the username and try again.
pl: Nie istnieje użytkownik o tej nazwie, lub podano złe hasło. Sprawdź nazwę użytkownika i ponów próbę.

en: Error
pl: Błąd

en: Next
pl: Następny

en: Distinguished name (DN) of the person's home organizational unit
pl: Distinguished name (DN) macierzystej jednostki organizacyjnej osoby

en: State information lost
pl: Utracono informacje o stanie

en: The password in the configuration (auth.adminpassword) is not changed from the default value. Please edit the configuration file.
pl: Hasło w konfiguracji (auth.adminpassword) ma domyślną wartość. Proszę poprawić konfigurację.

en: Converted metadata
pl: Skonwertowane metadane

en: Mail
pl: E-mail

en: No, cancel
pl: Nie

en: You have chosen <b>%HOMEORG%</b> as your home organization. If this is wrong you may choose another one.
pl: Wybrałeś <b>%HOMEORG%</b> jako swoją domową organizację. Jeśli nieprawidłowa możesz wybrać inną.

en: Error processing request from Service Provider
pl: Błąd przetwarzania żądania od Dostawcy Serwisu

en: Distinguished name (DN) of person's primary Organizational Unit
pl: Nazwa osoby w jednostce organizacyjnej

en: To look at the details for an SAML entity, click on the SAML entity header.
pl: Kliknij na nagłówek końcówki aby wyświetlić szczegóły SAML.

en: Enter your username and password
pl: Wprowadź nazwę uzytkownika i hasło

en: Login at
pl: Zaloguj w

en: No
pl: Nie

en: Home postal address
pl: Domowy address pocztowy

en: WS-Fed SP Demo Example
pl: Przykładowe Demo WS-Fed SP

en: SAML 2.0 Identity Provider (Remote)
pl: SAML 2.0 Dostawca Tożsamości (Zdalny)

en: Error processing the Logout Request
pl: Błąd przetwarzania żądania wylogowania

en: Do you want to logout from all the services above?
pl: Czy chcesz zostać wylogowany z powyższych serwisów?

en: Select
pl: Wybierz

en: The authentication was aborted by the user
pl: Uwierzytelnienie zostało przerwane przez użytkownika

en: Your attributes
pl: Twoje atrybuty

en: Given name
pl: Imię (Given name)

en: SAML 2.0 SP Demo Example
pl: Przykładowe Demo SAML 2.0 SP

en: Logout information lost
pl: Utracono informację o wylogowaniu

en: Organization name
pl: Nazwa organizacji (Organization name)

en: Authentication failed: the certificate your browser sent is unknown
pl: Nie powiodło się uwierzytelnienie: certyfikat przesłany przez przeglądarkę jest nieznany

en: Home organization domain name
pl: Nazwa organizacji macierzystej

en: Go back to the file list
pl: Powrót do listy plików

en: Error report sent
pl: Raport o błędzie wysłany

en: Common name
pl: Nazwa (Common name)

en: Please select the identity provider where you want to authenticate:
pl: Proszę wybrać Dostawcę Tożsamości, przez którego  chcesz się uwierzytelnić:

en: Logout failed
pl: Wystąpił bład podczas wylogowania

en: Identity number assigned by public authorities
pl: Numer tożsamości wydany przez administrację publiczną

en: WS-Federation Identity Provider (Remote)
pl: WS-Federation Dostawca Tożsamości (Zdalny)

en: Error received from Identity Provider
pl: Dostawca tożsamości przesłał błąd

en: LDAP Error
pl: Bład LDAP'a

en: The information about the current logout operation has been lost. You should return to the service you were trying to log out from and try to log out again. This error can be caused by the logout information expiring. The logout information is stored for a limited amout of time - usually a number of hours. This is longer than any normal logout operation should take, so this error may indicate some other error with the configuration. If the problem persists, contact your service provider.
pl: Utracono informację o przebiegu operacji wylogowania. Powróć do usługi, z której próbowałeś się wylogować i ponów próbę. Ten błąd może być spowodowany przeterminowaniem informacji o wylogowaniu. Informacja o wylogowaniu jest przechowywana przez określony czas, zwykle kilka godzin. Jest to dłużej niż może zająć operacja wylogowania, więc błąd może mieć inną przyczynę, np. może oznaczać błędną konfigurację. Jeśli problem utrzymuje się, skontaktuj się z dostawcą usługi.

en: Some error occurred
pl: Wystapił jakiś błąd

en: Organization
pl: Organizacja

en: No certificate
pl: Brak certyfikatu

en: Choose home organization
pl: Wybierz domową organizację

en: Persistent pseudonymous ID
pl: Trwały anonimowy identyfikator

en: No SAML response provided
pl: Nie dostarczo odpowiedzi SAML

en: No errors found.
pl: Nie znaleziono błędów.

en: SAML 2.0 Service Provider (Hosted)
pl: SAML 2.0 Dostawca Serwisu (Lokalny)

en: The given page was not found. The URL was: %URL%
pl: Podana strona nie została znaleziona. Adres URL był: %URL%

en: Configuration error
pl: Błąd konfiguracji

en: Required fields
pl: Pola wymagane

en: An error occurred when trying to create the SAML request.
pl: Wystąpił błąd podczas próby budowania żądania SAML

en: This error probably is due to some unexpected behaviour or to misconfiguration of SimpleSAMLphp. Contact the administrator of this login service, and send them the error message above.
pl: Błąd ten wystąpił w związku z nieprzewidzianą sytuacją lub błędną konfigurację SimpleSAMLphp. Skontaktuj się z administratorem tego serwisu i wyślij mu powyższy błąd.

en: Your session is valid for %SECONDS% seconds from now.
pl: Twoja sesja jest jeszcze ważna przez %SECONDS% sekund

en: Domain component (DC)
pl: Składnik nazwy domenowej (DC)

en: Shib 1.3 Service Provider (Remote)
pl: Shib 1.3 Dostawca Serwisu (Zdalny)

en: Password
pl: Hasło

en: Nickname
pl: Ksywka (Nickname)

en: Send error report
pl: Wyślij raport o błędzie

en: Authentication failed: the certificate your browser sent is invalid or cannot be read
pl: Nie powiodło się uwierzytelnienie: certyfikat przesłany przez przeglądarkę jest niepoprawny lub nie może zostać przeczytany

en: The error report has been sent to the administrators.
pl: Raport o błędzie został wysłany do administratorów.

en: Date of birth
pl: Data urodzenia (Date of birth)

en: Private information elements
pl: Poufne atrybuty

en: You are also logged in on these services:
pl: Jesteś także zalogowany w nastepujących serwisach:

en: SimpleSAMLphp Diagnostics
pl: Diagnostyka SimpleSAMLphp

en: Debug information
pl: Informacja debugger'a

en: No, only %SP%
pl: Nie, tylko %SP%

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Go back to SimpleSAMLphp installation page
pl: Wróc do strony "instalacja SimpleSAMLphp"

en: You have successfully logged out from all services listed above.
pl: Zostałeś pomyślnie wylogowany ze wszystkich powyższych serwisów.

en: You are now successfully logged out from %SP%.
pl: Zostałeś pomyślnie wylogowany z %SP%.

en: Affiliation
pl: Przynależność (Affiliation)

en: You have been logged out.
pl: Zostałeś wylogowany. Dziękuję za skorzystanie z serwisu.

en: Return to service
pl: Powrót do serwisu

en: Logout
pl: Wyloguj

en: State information lost, and no way to restart the request
pl: Utracono informacje o stanie i nie ma możliwości ponowienia zlecenia

en: Error processing response from Identity Provider
pl: Błąd przetwarzania odpowiedzi od Dostawcy Tożsamości

en: WS-Federation Service Provider (Hosted)
pl: WS-Federation Dostawca Serwisu (Lokalny)

en: Preferred language
pl: Preferowany język (Preferred language)

en: SAML 2.0 Service Provider (Remote)
pl: SAML 2.0 Dostawca Serwisu (Zdalny)

en: Surname
pl: Nazwisko (Surname)

en: No access
pl: Brak dostępu

en: The following fields was not recognized
pl: Nastepujące pola nie zostały rozpoznane

en: Authentication error in source %AUTHSOURCE%. The reason was: %REASON%
pl: Błąd uwierzytelnienia dla źródła %AUTHSOURCE%. Przyczyną jest: %REASON%

en: Bad request received
pl: Otrzymano nieprawidłowe żadanie

en: User ID
pl: ID użytkownika (User ID)

en: JPEG Photo
pl: Fotografia JPEG

en: Postal address
pl: Adres pocztowy (Postal address)

en: An error occurred when trying to process the Logout Request.
pl: Wystąpił bład podczas próby wylogowania.

en: Sending message
pl: Wysyłanie wiadomości

en: In SAML 2.0 Metadata XML format:
pl: W formacie SAML 2.0 Metadata XML

en: Logging out of the following services:
pl: Wylogowanie z następujących serwisów:

en: When this identity provider tried to create an authentication response, an error occurred.
pl: Wystapił bład podczas próby utworzenia przez Dostawcę Tożsamości odpowiedzi uwierzytelniania .

en: Could not create authentication response
pl: Wystąpił problem z utworzeniem odpowiedzi uwierzytelniania

en: SimpleSAMLphp appears to be misconfigured.
pl: wydaje się, że SimpleSAMLphp jest błędnie skonfigurowany.

en: Shib 1.3 Identity Provider (Hosted)
pl: Shib 1.3 Dostawca Tożsamości (Lokalny)

en: Metadata
pl: Metadane

en: This Identity Provider received an Authentication Request from a Service Provider, but an error occurred when trying to process the request.
pl: Dostawca tożsamości otrzymał od dostawcy usługi zlecenie uwierzytelnienia, ale wystąpił błąd podczas przetwarzania zlecenia.

en: Yes, all services
pl: Tak, wszystkie serwisy

en: Logged out
pl: Wylogowano

en: Postal code
pl: Kod pocztowy

en: Logging out...
pl: Wylogowywanie...

en: Metadata not found
pl: Nie znaleziono metadanych

en: SAML 2.0 Identity Provider (Hosted)
pl: SAML 2.0 Dostawca Tożsamości (Lokalny)

en: Primary affiliation
pl: Główna przynależność (Primary affiliation)

en: If you report this error, please also report this tracking number which makes it possible to locate your session in the logs available to the system administrator:
pl: Jeśli zgłaszasz ten bląd, podaj także ID zdarzenia, który umożliwi administratorowi zlokalizować Twoją sesje w logach:

en: XML metadata
pl: XML Metadane

en: The parameters sent to the discovery service were not according to specifications.
pl: Parametry wysłane do usługi wyszukiwania nie są zgodne ze specyfikacją

en: Telephone number
pl: Numer telefonu (Telephone number)

en: Bad request to discovery service
pl: nieprawidłowe żadanie do listy serwisow

en: Select your identity provider
pl: wybierz swojego Dostawcę Tożsamości.

en: Entitlement regarding the service
pl: Uprawnienie dotyczące serwisu

en: Shib 1.3 SP Metadata
pl: Shib 1.3 SP - Metadane

en: Remember
pl: Pamiętaj moją zgodę

en: Distinguished name (DN) of person's home organization
pl: Distinguished name (DN) macierzystej organizacji osoby

en: Organizational unit
pl: Jednostka organizacyjna (Organizational unit)

en: Authentication aborted
pl: Przerwane uwierzytelnienie

en: Report errors
pl: Raport błędów

en: Page not found
pl: Nie znaleziono strony

en: Shib 1.3 IdP Metadata
pl: Shib 1.3 IdP - Metadane

en: Change your home organization
pl: Zmień swoją domową organizację

en: User's password hash
pl: Zakodowane hasło użytkownika

en: Yes, continue
pl: Tak, akceptuję

en: Completed
pl: Zakończono

en: The Identity Provider responded with an error. (The status code in the SAML Response was not success)
pl: Odpowiedź dostawcy tożsamości oznacza błąd (kod stanu w odpowiedzi SAML nie oznacza sukcesu)

en: Error loading metadata
pl: Błąd ładowania metadanych

en: Select configuration file to check:
pl: Wybierz plik konfiguracyjny do sprawdzenia:

en: On hold
pl: W zawieszeniu

en: Error when communicating with the CAS server.
pl: Błąd podczas komunikacji z serwerem CAS

en: No SAML message provided
pl: Nie dostarczono komunikatu SAML

en: Help! I don't remember my password.
pl: Pomocy! Nie pamiętam hasła.

en: You can turn off debug mode in the global SimpleSAMLphp configuration file <tt>config/config.php</tt>.
pl: Możesz wyłaczyć globalnie tryb debugowania w pliku  <tt>config/config.php</tt>.

en: How to get help
pl: Jak otrzymać pomoc.

en: You accessed the SingleLogoutService interface, but did not provide a SAML LogoutRequest or LogoutResponse. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
pl: Została wywołana usługa SingleLogoutService, ale nie dostarczono komunikatu SAML LogoutRequest lub LogoutResponse.

en: SimpleSAMLphp error
pl: błąd SimpleSAMLphp

en: One or more of the services you are logged into <i>do not support logout</i>. To ensure that all your sessions are closed, you are encouraged to <i>close your webbrowser</i>.
pl: Jeden lub więcej serwisów , w których jesteś zalogowany <i>nie obsługuje procesu wylogowania</i>. W celu upewnienia się, że wszystkie sesje są zakończone, zalecane jest abyś <i>zamknął przeglądarkę</i>

en: Organization's legal name
pl: Zarejestrowana nazwa organizacji

en: Options missing from config file
pl: Brakujące opcje z pliku konfiguracyjnego

en: The following optional fields was not found
pl: Nastepujące pola opcjonalne nie zostały znalezione

en: Authentication failed: your browser did not send any certificate
pl: Nie powiodło się uwierzytelnienie: przeglądarka nie przesłała certyfikatu

en: This endpoint is not enabled. Check the enable options in your configuration of SimpleSAMLphp.
pl: Brak uprawnień. Sprawdź opcję enable w konfiguracji SimpleSAMLphp.

en: You can <a href="%METAURL%">get the metadata xml on a dedicated URL</a>:
pl: Możesz <a href="%METAURL%">pobrać metadane w formacie xml</a>:

en: Street
pl: Ulica (Street)

en: There is some misconfiguration of your SimpleSAMLphp installation. If you are the administrator of this service, you should make sure your metadata configuration is correctly setup.
pl: Wykryto błąd w konfiguracji SimpleSAMLphp. Jeśli jesteś administratorem tej usługi, to sprawdź, czy prawidłowo zostały skonfigurowane metadane.

en: Incorrect username or password
pl: Blędna nazwa użytkownika lub hasło

en: Message
pl: Wiadomość

en: Contact information:
pl: Informacje kontaktowe:

en: Unknown certificate
pl: Nieznany certyfikat

en: Legal name
pl: Formalna nazwa użytkownika

en: Optional fields
pl: Pola opcjonalne

en: The initiator of this request did not provide a RelayState parameter indicating where to go next.
pl: Inicjator zlecenia nie dostarczył parametru RelayState, wskazującego, gdzie przekazać zlecenie.

en: You have previously chosen to authenticate at
pl: Poprzednio wybrałeś

en: You sent something to the login page, but for some reason the password was not sent. Try again please.
pl: Wysłałeś "coś" do strony logowania, ale z jakiś powodów hasło nie zostało wysłane. Spróbuj jeszcze raz.

en: Fax number
pl: Numer Faksu (Fax number)

en: Shibboleth demo
pl: Demo Shibboleth

en: Error in this metadata entry
pl: Błąd w metadanych

en: Session size: %SIZE%
pl: Rozmiar sesji: %SIZE%

en: Parse
pl: Przetwórz

en: Without your username and password you cannot authenticate yourself for access to the service. There may be someone that can help you. Consult the help desk at your organization!
pl: Niedobrze! - Bez nazwy użytkownika i/lub hasła nie możesz zostać uwierzytelniony dla tego serwisu. Może jest ktoś, kto może Ci pomóc. Skonsultuj się z działem pomocy technicznej na Twojej uczelni.

en: Metadata parser
pl: Parser metadanych

en: Choose your home organization
pl: Wybierz swoją domową organizację

en: Send e-mail to help desk
pl: wyślij e-mail do helpdesku

en: Metadata overview
pl: Przegląd metadanych

en: Title
pl: Tytuł (Title)

en: Manager
pl: Menadżer (Manager)

en: You did not present a valid certificate.
pl: Nie przedstawiłeś prawidłowego certyfikaty

en: Authentication source error
pl: Błąd źródła uwierzytelnienia

en: Affiliation at home organization
pl: Przynależność w macierzystej organizacji

en: Help desk homepage
pl: Strona domowa pomocy technicznej (Helpdesk)

en: Configuration check
pl: Sprawdzenie konfiguracji

en: We did not accept the response sent from the Identity Provider.
pl: Nie zakceptowaliśmy odpowiedzi wysłanej przez Dostawcę Tożsamości.

en: The given page was not found. The reason was: %REASON%  The URL was: %URL%
pl: Podana strona nie została znaleziona. Przyczyną było: %REASON% Adres strony: %URL%

en: Shib 1.3 Identity Provider (Remote)
pl: Shib 1.3 Dostawca Tożsamości (Zdalny)

en: Here is the metadata that SimpleSAMLphp has generated for you. You may send this metadata document to trusted partners to setup a trusted federation.
pl: Tutaj sa metadane, które SimpleSAMLphp wygenerował dla Ciebie. Możesz je wysłać zaufanym partnerom w celu stworzenia zaufanej federacji.

en: [Preferred choice]
pl: Preferowany wybór

en: Organizational homepage
pl: Strona domowa organizacji

en: You accessed the Assertion Consumer Service interface, but did not provide a SAML Authentication Response. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
pl: Została wywołana usługa Assertion Consumer Service, ale nie dostarczono komunikatu SAML 'Authentication Response'
